Seznam značek hodinek:

Bulova | Cimier | Fortis | Tissot | Certina | Roamer | Edox | Vulcain | Armin Strom | Ingersoll | Caterpillar | Betty Barclay | Nautica | Zeno-Watch Basel | Casio | Q+Q | Timex | Ice Watch | Adora | Cathay | Lacerta | JVD | Jacques Lemans | Flik Flak | Hello Kitty | Dunlop | Piere Cardin | Jet Set | Axcent of Scandinavia | Junkers | Zeppelin | Seico | Orient | Nivrel | Epos | SevenFriday | Dugena | Epos

Speciální kolekce, limitované edice

Strom Agonium Collection

Hodinky Armin Strom se znakem měst Rychnov nad Kněžnou a Biel/Bienne

Mechanické kukačky a pendlovky

Schediwy&Syn nabízí také mechanické kukačky a pendlovky - Hönes a další z oblasti Schwarzwaldu.
Více informací a fotografie zde: Originální mechanické kukačky ze Schwarzwaldu.

Další služby

Výkup zlatého a stříbrného materiálu. Možnost platby protihodnotou. Výkup a prodej starožitných hodin a hodinek (kapesní, náramkové).Vulcain

Již od svého založení v roce 1858 se švýcarská hodinářská firma Vulcain se sídlem v Le Locle soustřeďuje na výrobu komplikovaných modelů.

Zakladatelem firmy je hodinář Maurice Ditisheim, který se zaměřil na čínský trh. Prorazil tam v roce 1890 s modelem kapesních hodinek Valée de l’Arve, které byly vybaveny minutovou repeticí, malým a velkým vyzváněním a věčným kalendářem. Jejich zlaté pouzdro bylo ozdobeno emailovou kresbou a perlami. V éře panování stylu art deco pak společnost Vulcain vynikla zvláště dámskými šperkovými hodinkami.

Články a odkazy týkající se Vulcainu:

 

Armin Strom

Exkluzivní značka hodinek na českém trhu. Uvedena dne 26. listopadu 2010 v Hotelu Panorama Rychnov nad Kněžnou. Armin Strom je vyhlášeným mistrem skeletování hodinek, který se tomuto umění věnuje už přes čtyřicet let. V roce 2009 se společnost Armin Strom AG stala manufakturou, když přišla s vlastním strojkem AMR09 s ručním nátahem. Má průměr 36,6 mm, 34 rubínů, frekvenci 18 000 polokmitů/h a rezervu chodu 7 dnů. První řadou, která využila firemní kalibr, byl One Week. Základem klasické nabídky pak je edice Blue Chip s modely s upravenými strojky jako je Unitas nebo ETA s manuálním nátahem (Manual), chronografem (Chronograph), rezervou chodu a datumovkou (Power reserve) nebo Automatic či vrcholný kus Skeleton.

Články a odkazy týkající se Armina Stroma:

 

Ingersoll

Robert a Charles Ingersollovi, zakladatelé nejstarší americké manufaktury vyrábějící hodinky, položili během svého velmi kreativního a neúnavného života několik milníků v oblasti vývoje a výroby kapesních a náramkových hodinek. Po mnohých pokusech nabídnout hodinky širší veřejnosti a spojit kvalitu s příznivou cenou se jim nakonec v roce 1892 s pomocí Henryho Forda podařilo vyvinout automatizovanou výrobu kapesních a později i náramkových hodinek. Na konci války značka Ingersoll vykazovala produkci více jak 50 milionů kapesních hodinek, vyvážejících je do bezmála 30 států celého světa.

Odkazy na značku Ingersoll:

 

Ice-Watch

Raketový nástup belgické značky, která se prodává už v 59 státech světa a nyní i v České republice, až tak nepřekvapí. Vše je postaveno na klasických tvarech, japonských quartzových strojcích Miyota, pouzdrech z plastu, přitažlivých barvách a atraktivních cenách. Kromě základní řady Classic s průměry pouzder 38 nebo 43 mm, najdete i kusy s datumovkou (Gold & Silver) nebo chronografy se třemi sčítači a datumovkou nazvané Chrono.

Odkazy na značku Ice-Watch:

 

Tissot

TISSOT je jednou ze značek středního segmentu švýcarského koncernu Swatch Group, největšího světového výrobce hodinek. Během historie prošla několika zásadními milníky ve vývoji mechanismu i designu a několikrát se stala průkopníkem ve své době s prvními plastovým, kamenným či dřevěným hodinkami až po originalitu naprosto současnou - model T touch, jehož funkce jsou ovládány dotekem sklíčka. TISSOT se během své existence vyprofiloval ve značku velmi silně orientovanou na muže a svět sportu.

Odkazy na značku Tissot:

 

Dugena

Značka Dugena je tradiční německou hodinářskou značkou, založenou již roku 1917. Ocelová pouzdra, safírová skla, kvalitní mechanické i bateriové stroje - to je Dugena. Německá kvalita za přijatelné ceny.

Odkazy na značku Dugena:

 

Cimier

Značka CIMIER vznikla už v roce 1924 jako malá rodinná firma. Založil ji hodinář Lapanouse ve Švýcarsku. Do hodinek používal odolné a zároveň cenově výhodné mechanické "roskopf" strojky. Dokázal proto nabídnout levné hodinky a oslovit širokou skupinu zákazníků.

Rozmach společnosti nezastavila ani hodinářská krize v roce 1934, kdy švýcarská vláda zmrazila hodinářskou výrobu v zemi. CIMIER naopak hledá nové možnosti a přináší širší atraktivnější kolekci zaměřenou na náramkové hodinky. V 50.a 60. letech vyrábí neuvěřitelných 1,5 milionu hodinek ročně! Je průkopníkem hodinek s luminiscenčními číslicemi, centrální sekundovou ručičkou nebo originálních chronografů. Stejně rychle reaguje na objev quartzových krystalů v letech 70. Bohužel rozpory v rodině vlastníků ohledně budoucí firemní strategie a nástupce ve vedení vyústily v roce 1985 v dočasné uzavření jedné z největších švýcarských hodinářských firem. Do hodinářského světa se značka CIMIER vrátila po necelých 20 letech. Ateliéry CIMIER sídlí nyní v centrální části Švýcarska – městečku Baar, kde se nejen tyto exkluzivní hodinky navrhují a vyvíjejí, ale také manufakturně vyrábějí.

Odkazy na značku Cimier:

 

Fortis

Značka je neodmyslitelně spojena s kosmonautikou a letectvím. Fortis v latině znamená silný. Silné tyto švýcarské hodinky rozhodně jsou, ať už co do robustnosti pouzdra nebo výdrže. Forits se specializuje na náramkové mechanické hodinky s automatickým natahováním, které nejsou závislé na externím zdroji energie, jako například hodinky s quartzovým strojkem. Obstojí proto i v nejnáročnějších fyzikálních podmínkách. Není divu, že si Ruské státní výzkumné a testovací středisko výcviku kosmonautů vybralo Official Cosmonauts Chronograph Fortis za stálou součást výbavy svých kosmonautů.

Odkazy na značku Fortis:

 

Bulova

Americký výrobce kvalitních a zajímavých hodinek, založen 1875 českým emigrantem Josefem Bulovou. Řada Accutron je vyráběna ve Švýcarsku, některé hodinky jsou tedy značeny jako Swiss Made. Používají se zejména quartzové strojky, tyto hodinky patří po stránce zpracování mezi velmi kvalitní a cenově levné, od 300 dolarů. Již Charles Lindberg nosil hodinky BULOVA a astronaut Neil Armstrong v roce 1969 hodinky BULOVA Accutron zanechal na památku na povrchu Měsíce. Firma BULOVA jako jedna z prvních začala využívat ve své době převratný systém quartz - bateriový hodinkový strojek. Stojí za pozornost pro začínající zájemce a hlavně pro zájemce o quartz hodinky.

Odkazy na značku Bulova:

 

Certina

Certina Kurth Freres S.A. je oficiální název firmy. Založena v severozápadním Švýcarsku v roce 1888 bratry Kurthovými se firma stala jedním z nejznámějších výrobců hodinek v průběhu pouze dvou generací. Dnes jsou hodinky CERTINA známé pro svou spolehlivost, funkčnost a kvalitu. V roce 1959 byly na světový trh uvedeny první hodinky CERTINA DS. DS znamená dvojí jištění (Double Security). Podařilo se vyvinout hodinky neobyčejně nárazuvzdorné, a to hned na dvou základech. Jednak jedinečným zavěšením strojku a za druhé díky speciálně zesílenému pouzdru. Koncept CERTINA DS se ukázal být výjmečně úspěšným a bezpochyby zůstává vůdcem mezi modely vyráběnými firmou CERTINA Kurth Fréres S.A. Tento senzační nápad nebyl ještě překonán.

Odkazy na značku Certina:

 

Epos

Švýcarská kvalita, preciznost a nejrůznější hodinářské komplikace - to je charakteristika značky Epos, jejíž počátky spadají do roku 1925. V hodinkách se odráží nadčasový design a zručnost hodinářů, kteří pro Vás každý kus ručně montují. Firma sídlí ve švýcarském Lengnau a každoročně prezentuje svoji kolekci na prestižním veletrhu Baselworld.

Odkazy na značku Epos:

 

Roamer

Roamer byl založen Fritzem Meyerem v roce 1888, jako malá dílna v Solothurnu, městě na úpatí pohoří Jura ve Švýcarsku. Nejprve se zde vyrábělo krokové ústrojí mech. hodinek. Od roku 1904 firma pod jménem Meyer a Studeli, vyráběla vlastní strojky do hodinek MST. Do roku 1932 firma vyráběla milion kusů hodinek ročně a zaměstnávala 1200 lidí. V roce 1952 se firma přejmenovala na Roamer watch co.s.a. Od roku 1997 do současnosti došlo k představení celkové nové filosofie firmy, mnoha stěžejních modelových řad a k postupnému zlepšování pozice značky na trhu – stále nezávislé na velkých skupinách sdružujících po krizi v roce 1975 některé švýcarské značky.

Odkazy na značku Roamer:

 

Edox

Když se mistr hodinářský Christian Ruefly-Flury rozhodl založit v roce 1884 vlastní podnik, zvolil správný čas a správný výrobek. Společnost EDOX vznikla právě v době, kdy švýcarské kotvové hodinky dobývaly trhy po celém světě a svou kvalitou získávaly generace spokojených zákazníků. Nemálo takových hodinek nosí jméno EDOX. Díky maximálnímu využití talentu a znalostí mezinárodně uznávaného designéra Christiana Glausera si EDOX vede úspěšně na své cestě a je právem považován za předního výrobce ultra tenkých hodinek. Výmluvně to ukazuje kolekce Les Bémonts obsahující strojek s datumem o síle pouhých 1,4 mm.

Odkazy na značku Edox:

 

CAT

Caterpillar je celosvětově synonymem spolehlivosti, trvanlivosti a vynikající technologie. Při vyslovení Caterpillar se vám jistě automaticky vybaví kvalitní stavební technika. Pod touto značkou však existuje i celá řada dalších produktů včetně hodinek, které nabízí kombinaci sportovního designu, dobré kvality ( švýcarské nebo japonské strojky, vodotěsnost 50 až 200m) a velice příznivé ceny. Není důležité, zda při horské túře, v moři nebo v poušti, hodinky Caterpillar budou vždy bezpečné a spolehlivé pro všechny Vaše aktivity.

Odkazy na značku CAT:

 

Betty Barclay

Značka Betty Barclay je známá po celém světě v oblasti módy. Na českém trhu najdete kromě oděvů, parfémů, kabelek nebo brýlí také hodinky. Jsou určeny moderním ženám ke každodennímu nošení. Velké oblibě se těší především díky příznivé ceně, módnímu designu a širokému barevnému spektru.

Odkazy na značku Betty Barclay:

 

Nautica

Pánské a dámské hodinky Nautica jsou moderní hodinky kombinují styl, barvy a současný evropský design. Hodinky prochází při výrobě celou řadou testů na voděodolnost, simulace stárnutí, teplotní šoky či odolnost používaných materiálů. Nautica osazuje své hodinky pouze značkovými švýcarskými a japonskými strojky jako ETA, Ronda, Citizen či Seiko. Koncept hodinek Nautica je nadčasový a evoluční. Značkové hodinky Nautica v sobě mají osobitost a eleganci pro kterou se hodinky vyplatí pořídit. S hodinkami Nautica nebudete nikdy pozadu.

Odkazy na značku Nautica:

 

Zeno-watch Basel

Design leteckých čitelných hodinek, vysoce kvalitní švýcarské strojky ETA, propracovanost do posledního detailu - tak takto se krátce představuje světoznámá švýcarská firma Zano Watch Basel. Náramkové hodinky aktuální letecké kolekce navazují na odkaz profesionálních leteckých hodin. Mechanické měřicí přístroje jsou určeny milovníkům nadčasového designu. ZENO-WATCH BASEL neinvestuje do reklamy, nýbrž do produktu - díky tomu zákazník platí dobrou cenu za špičkovou kvalitu. Hodinky ZENO WATCH BASEL velmi dbají na vysokou kvalitu měřicího přístroje a na odpovídající poměr ceny a výkonu. Dotkněte se sami kvality, citu pro detail a odborného zpracování rozličných materiálů.

Odkazy na značku Zeno-watch Basel:

 

Casio

Značka Casio je celosvětově proslulá jako výrobce Hi-Tech přístrojů v nejrůznějších oblastech spotřební elektroniky. Stejně je tomu i v oblasti hodinek. Také zde byl vždy kladen důraz na pokrokové technologie, které často Casio uvedlo na světové trhy jako první značka na světě. Dodnes je jednou z vedoucích značek v sortimentu funkcí instalovaných v náramkových hodinkách.

Odkazy na značku Casio:

 

Q+Q

Hodinky Q & Q se vyrábějí více než 30 let a patří do skupiny Citizen. Vzhledem k vynikajícímu poměru kvality a ceny jsou jedny z nejvíce prodávaných hodinek na světě vůbec. Hodinky jsou vyrobeny z kovové slitiny nebo nerezové ocele, mají minerální sklo, strojek Miyota a nabízí opravdu široký výběr klasických, společenských, sportovních, módních i digitálních modelů pro všechny generace, činnosti a příležitosti.

Odkazy na značku Q+Q:

 

Timex

TIMEX Corporation je největším producentem hodinek v U.S.A.s více jak 150-ti letou tradicí. Patří mezi výrobce, kteří určují nové trendy a snaží se vyvíjet a aplikovat nové technologie a patenty, jako je noční osvětlení INDIGLO, DataLink nebo BodyLink Systém, za které opakovaně získává mezinárodní ocenění CES. Na našem trhu nabízí ucelenou kolekci náramkových hodinek od dětských a společenských modelů, přes sportovní a outdoorové, až po speciální multifunkční hodinky.

Odkazy na značku Timex:

 

Jacques Lemans

Jacques Lemans F1 - sportovní hodinky spojené s designem a barvami formule F1 - podpisem smlouvy s prezidentem Formule 1 Bernie Eclestonem je Jacques Lemans oprávněn vyrábět hodinky opatřené logem F1. Samozřejmně design je též sladěn s filozofií designů tvořené pro F1, aby hned na první pohled bylo zřejmé, kam hodinky zařadit.

Odkazy na značku Jacques Lemans:

 

Jet Set

Světová novinka mezi fashion značkami zaměřujícími se na hodinky. Pilotní kolekce této švédské značky se nese v duchu lehkosti, nápaditosti, volnosti a neobvyklých kombinací. Hodinky vyrobené z velmi kvalitního plastu v šokující kombinaci se Swarovski křišťály. Lehké, mladistvé a pohodlné hodinky, které se hodí do každodenní situace, ať už jste v práci, ve společnosti nebo ve víru noční zábavy. Můžete si vybrat hned z několika kolekcí.

Odkazy na značku Jet Set:

 

Axcent of Scandinavia

Značka Axcent of scandinavia vstoupila do celosvětového povědomí v roce 1996, kdy mateřská firma Klockgrossisten ze Švédska vyhověla poptávce po hodinkách unikátního designu. Oslovila designera Daniela Jakobssona, který se ve Švédsku umisťoval na předních příčkách v soutěžích návrhu bytových interiérů. Jeho první model SPEEDSTER, který pro značku Axcent of scandinavia vytvořil, se stal celosvětovým trhákem. Hodinky se dvěma časy, celonerezovým pouzdrem, vlastnoručním podpisem designera na spodní straně, páskem z té nejlepší italské kůže a specifickým seřizováním, ohromily odbornou veřejnost a Danielovo jméno se stalo nejvíce zmiňovaným na všech světových hodinářských výstavách. V současné době není Daniel Jakobsson jen návrhářem hodinek, v celé kolekci je nejvíce modelů právě od tohoto mladého kreativního tvůrce, ale hlavě BRAND MANAGEREM Axcent of scandinavia.

Odkazy na značku Axcent of Scandinavia:

 

Hello Kitty

Původem japonská značka Hello Kitty se zrodila v r. 1974 pod patronátem společnosti SANRIO z fenomenálního úspěchu malé bílé kreslené kočičky. Sanrio, to je celosvětově známá japonská společnost založená roku 1960, která navrhuje a vyrábí módní a bytové doplňky, papírnické zboží, školní pomůcky nebo dárkové předměty s nejrůznějšími motivy jako je např. Hello Kitty. Sanrio je nejznámější pravděpodobně právě pro kočičku Hello Kitty, ale navrhla i další postavičky jako je třeba Cinamoroll, My Melody nebo kocour Chococat. Nyní je z Hello Kitty významná světová značka, produkující nejrůznější výrobky. Oblečení, šperky, panenky, elektroniku, samolepky, kalendáře, hodinky, kabelky a mnoho dalšího. Nechte se i vy unést její hravostí.

Odkazy na značku Hello Kitty:

 

Flik Flak

Dětské hodinky Flik Flak začaly pro děti tikat poprvé v roce 1987 a staly se okamžitě přirozenou součástí prostředí dětského poznávání světa. Jsou vyráběny firmou Swatch, spadající pod koncern Swatch Group, což zaručuje stejné kvalitativní standardy a parametry jako u ostatních značek z tohoto koncernu. Flik Flak znamená rozmanité barvy, vtipné designy, zkrátka každodenní radost. Koncept výuky odečítání času z hodinek byl vyvíjen ve spolupráci s předními dětskými psychology a specialisty na dětské vzdělávání. Hodinky Flik Flak jsou příjemnou a hravou cestou jak proniknout do tajů časomíry!

Odkazy na značku Flik Flak: