Armin Strom: Unikátní modely jezdců F1

1. srpna 2011, Maďarsko

Když se hodinářská manufaktura Armin Strom rozhodla navázat dlouhodobou spolupráci se závodní stájí Marussia Virgin Racing, dalo se očekávat, že přijde i s hodinkami věnovanými tomuto závodnímu týmu formule 1. Stalo se tomu tak na letošním BASELWORLDU, kde představila čtyři nové modely kolekce Racing. Spolupráce však neskončila jen u použití barev, jaké nalezneme na monopostech Marussia Virgin Racing. Armin Strom se totiž rozhodl zajít dál než ostatní firmy, které se spokojí s líbivími logy závodních týmů na číselnících svých časomír.

Když už manufaktra z Biel/Bienne spolupracovala se závodním týmem Formule 1, požádala o možnost použít část motoru monopostu ve svých hodinkách. Nemožné? Nikoliv. Vysokootáčkový motor má životnost zhruba 40 hodin, takže nebyl problém motor z formule získat. Následovalo roztavení a poté výroba součástek pro kalibry ASR07 a ARM09.

Oba piloti stáje Marussi Virgin Racing, Timo Glock a Jérôme D´Ambrosio, dostali před začátkem letošní sezóny model Racing Regulator, ve kterém se nachází kalibr ASR07. Pořadová čísla modelů, které jezdci obdrželi, odpovídají číslům jejich vozů (24 pro Glocka a 25 pro D´Ambrosia). Oba piloty o víkendu navštívil Andreas Löffler z manufakty Armin Strom a český distributor této značky Petr Schediwy. Důvodem jejich návštěvy byly právě hodinky závodníků.

Timo Glock a Jérôme D´Ambrosio podepsali dárkové krabičky hodinek. Následně od nich Andreas Löffler převzal jejich hodinky, aby je odvezl na kontrolu do manufaktury. Po kontrole strojků se opět vrátí na zápěstí svých majitelů, kteří si je nechají do konce letošní sezóny F1, kdy se s nimi piloti rozloučí a hodinky s pořadovými čísly 24 a 25 poputují do Rychnova nad Kněžnou, kde se jich ujme jediný prodejce značky Armin Strom v Čechách - pan Petr Schediwy.

Právě z tohoto důvodu oba piloti po sobotní kvalifikaci na Hungaroringu opatřili boxy modelů Racing Regulator svými podpisy. Hrdí majitelé, kteří si hodinky zakoupí, k nim dostanou nejen tyto podepsané krabičky, ale i čepici a tričko s logy Marussia Virgin Racing (samozřejmě podepsané od jezdců).

Modely, které uživali oba závodníci mohou nést známky opotřebení, proto si noví majitelé budou moci objednat nová pouzdra. Ta jim však nebudou účtována! A aby toho nebylo málo, nový majitel dostane k hodinkám i vstupenku na libovolný závod Formule F1, který se bude konat v Evropě.

Nejpodstatnější jsou však samotné hodinky, které budou na konci sezóny k dostání v rodinném klenotnictví Schedivy&Syn v Rychnově nad Kněžnou. Modely, které nyní vlastní jezdci Timo Glock a Jérôme D´Ambrosio, mají titanová pouzdra, která byla obdařena matnou PVD úpravou.

Pouzdra ukrývají kalibry ASR07 s ručním nátahem a rezervou chodu o délce 46 hodin. Mimostředné ocelové ručky regulátorů se vznášejí nad částečně odkrytým strojkem, který je možné obdivovat i skrze dýnko se safírovým průhledem.

Text: Petr Charvát | Foto: Jan Lidmanský, Petr Charvát