Představení a uvedení značky Armin Strom na český trh

26. listopadu 2010, Rychnov nad Kněžnou

Dne 26. listopadu 2010 proběhlo, v Rychnově nad Kněžnou, oficiální uvedení značky Armin Strom na český trh. Za účasti přímo pana Armina Stroma, zakladatele manufaktury. Účastnili se významní novináři z oblasti hodinářství, významní klienti a partneři firmy Schediwy&Syn a milovníci hodinek. Přítomen byl rovněž starosta Rychnova nad Kněžnou, pan Jan Skořepa.

Akci zahájil pan Petr Schediwy krátkým proslovem, následovalo představení manufaktury Armin Strom a ukázka montáže hodinek. Zbytek večera se vedly vášnivé i poklidné diskuse z oblasti hodinářství, bylo možné vyzkošet modely značky Armin Strom a v neposlední řadě se i dobře občerstvit a popít výborné šampaňské.

Článek z magazínu Hodinky & Šperky:

Příchod takové značky jako je Armin Strom na český trh je bezesporu událostí. Odehrála se před pár dny v Rychnově nad Kněžnou, protože oficiálním zástupcem této švýcarské manufaktury se stala firma Hubert Schediwy & syn.

Armin Strom je vyhlášeným mistrem skeletování hodinek, který se tomuto umění věnuje už přes čtyřicet let. Ovšem až díky investorovi Willy Michelovi se individuální výrobce proměnil v hodinářskou firmu (2006) sídlící v Biel/Bienne v srdci švýcarského hodinářství.

Vloni následoval další krok, společnost Armin Strom AG se stala manufakturou, když přišla s vlastním strojkem AMR09 s ručním nátahem. Má průměr 36,6 mm, 34 rubínů, frekvenci 18 000 polokmitů/h a rezervu chodu 7 dnů.

První řadou, která využila firemní kalibr, byl One Week představený poprvé na letošním basilejském veletrhu. Společně s modelem Regulator ve čtyřech provedeních (Fire, Earth, Air a Water) jsou nabídkou podznačky Armin by Armin Strom.

Základem klasické nabídky pak je edice Blue Chip s modely s upravenými strojky jako je Unitas nebo ETA s manuálním nátahem (Manual), chronografem (Chronograph), rezervou chodu a datumovkou (Power reserve) nebo Automatic či vrcholný kus Skeleton. Právě ten, osázený bagetovými skeletony na lunetě a dalšími kameny na můstcích a jiných skeletovaných částech strojku byl vrcholem nabídky, která byla k vidění při uvedení značky Armín Strom na český trh.

Škála vystavených modelů, včetně mimořádných kusů s drahými kameny, až překvapila. Stejně jako mile přítomnost samotného mistra Armina Stroma. Jak uvedl obchodní ředitel hodinářské společnosti pan Andreas Löffler, jsou exkluzivním výrobcem, který staví na kvalitě, stejně jako na faktu, že stále větší podíl hodinek je osazeno vlastními strojky. Vysoký podíl ruční práce je pak samozřejmostí. Tomu samozřejmě odpovídají ceny, které začínají na částce zhruba 173 000 Kč. Pro příští rok jsou již připraveny novinky, které budou k vidění poprvé na Beselworldu.

Článek byl převzat z magazinu Casopis-hodinky.cz.

Fotografie: Jiří Čermák - reportážní fotografie.